Operace

Haiti: materiální humanitární pomoc ze Slovenska obětem zemětřesení

Share this

MAGNA tímy zabezpečili logistiku uskladnenia a distribúciu materiálnej humanitárnej pomoci zaslanej Slovenskou republikou na Haiti. Do riešenia situácie s neprevzatým kontajnerom humanitárnej pomoci Slovenskej republiky pre Haiti MAGNA vstúpila v decembri 2010, kedy nás oslovili slovenské úrady s prosbou o pomoc riešenia situácie. Celková hodnota zásielky 200 tisíc euro sa nakoniec podarilo zachrániť a distribuovať obetiam zemetrasenia.

Pomoc je distribuovaná ľuďom v stanových táboroch, sirotincoch a v rámci zdravotného zariadenia, ktoré v súčasnosti staviame v Port-au-Prince.
Nikola Endrychová Dudová, MAGNA operačná manažérka
HAITI. Port-au-Prince. Copyright Martin Bandžák/MAGNA

Správy a reportáže z Haiti

Prečítajte si najnovšie články k operáciam v krajine.

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje na Haiti?

Systém zdravotnej starostlivosti na Haiti nie je schopný zaistiť lekárske úkony, ako je liečba poranení či starostlivosť o tehotné. Politická nestabilita, konflikty a prírodné katastrofy zapríčinili, že Haiti sa stalo najchudobnejšou krajinou na západnej pologuli.

Zemetrasenie so silou 7 stupňov Richterovej stupnice zasiahlo v januári 2010 hlavné mesto Port-au-Prince. V jeho dôsledku zomrelo viac ako 300 000 ľudí, svoje domovy stratilo 1,5 milióna obyvateľov.

MAGNA tímy strávili 5 rokov liečením obetí zemetrasenia a HIV/AIDS. Projekt bol ukončený v roku 2015 po tom, čo centrum pre prebrala miestna nezisková inštitúcia.

NAŠA ČINNOSŤ

  • Reakcia na nudzovú situáciu 
  • HIV/AIDS
  • Obnova zdravotníckej infraštruktúry

2010

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie na Haiti

Pozrite si detailne naše operácie v krajine


Aktuální

Přečtěte si nejnovější zprávy z našich operací ve světě.

Jak využíváme vaše finanční prostředky?

100%
Program
0%
Fundraising
0%
Administrativní náklady