Operace

Haiti: traumatologická a chirurgická urgentní reakce na zemětřesení

Share this

Situácia na Haiti po ničivom zemetrasení je veľmi zložitá. MAGNA trauma tímy zložené zo zdravotníkov zo Slovenska pôsobia Haitan Community hospital v Port-au-Prince.

V nemocniciach chýba lokálny personál, množstvo z haitských lekárov a sestier sa snaží zabezpečiť svoje rodiny, väčšina z nich stratila strechy nad hlavou a miestna vláda im nevypláca žiadnu mzdu. Koordinácia všetkých aktivít v nemocniciach stojí a padá na zahraničných humanitárnych tímoch, veľká časť takýchto tímov doteraz prišla na Haiti len na veľmi krátku dobu, často je to len na pár dní, čo situáciu nesmierne komplikuje.
Martin Bandžák, MAGNA výkonný a operačný riaditeľ
HAITI. Port-au-Prince. Copyright Martin Bandžák/MAGNA

Správy a reportáže z Haiti

Prečítajte si najnovšie články k operáciam v krajine.

Liečime vďaka Vám

Vaša podpora zohráva významnú úlohu v našej práci na záchranu životov.

Darujte online

Prečo MAGNA zasahuje na Haiti?

Systém zdravotnej starostlivosti na Haiti nie je schopný zaistiť lekárske úkony, ako je liečba poranení či starostlivosť o tehotné. Politická nestabilita, konflikty a prírodné katastrofy zapríčinili, že Haiti sa stalo najchudobnejšou krajinou na západnej pologuli.

Zemetrasenie so silou 7 stupňov Richterovej stupnice zasiahlo v januári 2010 hlavné mesto Port-au-Prince. V jeho dôsledku zomrelo viac ako 300 000 ľudí, svoje domovy stratilo 1,5 milióna obyvateľov.

MAGNA tímy strávili 5 rokov liečením obetí zemetrasenia a HIV/AIDS. Projekt bol ukončený v roku 2015 po tom, čo centrum pre prebrala miestna nezisková inštitúcia.

NAŠA ČINNOSŤ

  • Reakcia na nudzovú situáciu 
  • HIV/AIDS
  • Obnova zdravotníckej infraštruktúry

2010

Prvá MAGNA intervencia v krajine.

MAGNA operácie na Haiti

Pozrite si detailne naše operácie v krajine


Aktuální

Přečtěte si nejnovější zprávy z našich operací ve světě.

Jak využíváme vaše finanční prostředky?

100%
Program
0%
Fundraising
0%
Administrativní náklady